1.SCB´98
FAINE
bike-core.cz
Co kdyby... Havírov a Ostrava
sport-core.cz
City cafe Bohumín

sport-up.cz na FACEBOOKu!

Novinky

20.5.2009 - Představujeme: Fernando Verdasco

Fernando se narodil 15. listopadu 1983 ve španělském Madridu. Fernando Verdasco začal s tenisem již ve čtyřech letech. Prvního trenéra měl o čtyři roky později. Do profesionálního tenisu se dostal v roce 2001, který dokončil jako 464 hráč světového žebříčku. Hned další rok byl pro něj velmi dobrý. Vyhrál svůj první titul kategorie Futurem ve Španělsku. Rok 2002 dokončil Fernando po dvou semifinále v Kyjevu a Eckentalu na 173. místě. V roce 2003 již hrál svůj první turnaj série Masters v Miami. Vypadl zde ve třetím kole se zkušenějším krajanem Moyou. Po tomto skvělém výsledku se mu moc nedařilo. Během Wimbledonu vypadl již v prvním kole s Nieminem, v Cincinnati ztratil vyrovnaný zápas s Rodickem.

Další úspěch přišel na US Open, kde se dostal do třetího kola. Rok 2003 dokončil již jako 109. hráč světa. Průlomovým rokem pro něj byl rok 2004. Poprvé totiž vyhrál turnaj ATP v domácí Valencii. Dvakrát se dostal do třetího kola v turnajích Masters. Dostal se do čtvrtfinále ve Stockholmu a semifinále v Kitzbühelu. Tento rok pak zakončil na fantastickém 36. místě. V roce 2005 se poprvé dostal do 4. kola na Grand Slamu a to na US Open. Rok končil na 34. místě.

Fernando se zařadil mezi nejlepší hráče světa, ale stále mu chyběl výraznější úspěch. Dvakrát získal titul ve dvouhře, jednou ve čtyřhře. Jeho nejlepším umístěním na Grand Slamech bylo čtvrtfinále ve čtyřhře, ve dvouhře pak 4. kolo. Stále byl ve stínu krajana Nadala, který byl bezkonkurenční jedničkou Španělska. Když se Španělsko roku 2008 dostalo do finále Davis Cupu tak právě Nadal měl být triumf Španělů. Ten ale nakonec kvůli zdravotním problémům nepřijel. Verdasco tak dostal šanci a stal se španělským hrdinou, když pomohl k zisku této cenné trofeje.

V roce 2009 prohrál ve finále v Brisbane se Štěpánkem, ale odveta přišla brzy. Fernando ho na Australan Open doslova smetl z kurtu. A i ostatní tenisté, kteří se utkali se Španělem, odešli s porážkou. Vyřadil i Tsongu a adepta na titul Murryho. V semifinále ho pak čekal Nadal. Fernando bojoval. Nakonec však krajanovi podlehl v nejdelším zápase v dějinách Australan Open v pěti setech. Přesto je největším překvapením úvodního Grand Slamu sezony. Výsledek ho navíc dostal do elitní desítky.

Připravujeme:
Janko Tipsarevič (tenis), Jan Koukal (squash), Gisela Dulko (tenis), Marcos Bagdatis (tenis), Brandt Snedeker (golf)

Doporučujeme:
www.sport-core.cz

Představujeme: Fernando Verdasco Představujeme: Fernando Verdasco Představujeme: Fernando Verdasco 


11.5.2009 - Čeladná bude hostit European Tour Czech Golf Open

Čeladná bude letos hostit golfový turnaj evropské PGA Tour. Soutěž s názvem European Tour Czech Golf Open se uskuteční od 30. července do 2. srpna a jeho dotace činí 2,5 milionu eur. Turnaje se zúčastní cca. 10 hráčů z Top 20 evropského žebříčku. 
Fandové golfu se mohou těšit i na další ročníky, protože společnost Altamira Agency uzavřela 4. července v Londýně s organizací PGA European Tour smlouvu o právech na pětileté pořádání turnaje s opcí na dalších pět let. Rozpočet bude činit 250 milionů eur a to je částka v místních poměrech nevídaná.
"Dlouho jsme zvažovali, kde Czech Golf Open hrát. Po přihlédnutí ke všem aspektům a expertnímu doporučení vedení evropské PGA jsme se rozhodli pro Čeladnou," vysvětlil volbu místa Peter Kovarčík z Altamira Agency. "Věříme, že první ročník bude velmi dobrý, a pokud ano, tak není důvod hřiště pro další ročníky měnit," dodal Kovarčík.

Výše dotace by měla do Čeladné přilákat špičkovou konkurenci. "Cílem pořadatele je stát se organizátorem jednoho z nejprestižnějších turnajů PGA European Tour a přivést do Čeladné minimálně deset z dvaceti nejlepších hráčů evropského žebříčku," řekl Kovarčík a jako možné účastníky uvedl slavná jména jako Miguel Ángel Jiménez, Colin Montgomerie, Sergio García, Ernie Els, Lee Westwood, Padraigg Harrington či Retief Goosen.
Turnaj se hraje dva týdny po prestižním British Open, což zaručuje, že hráči startující na americké PGA Tour budou v Evropě. Navíc se v Severní Americe v termínu Czech Golf Open nehraje žádný významný turnaj.
Turnaji bude předcházet 29. července tradiční "pro-am", soutěž 48 týmů složených z jednoho profesionála a tří amatérských hráčů. Samotného turnaje se zúčastní 150 profesionálů a šestice českých amatérů. Po druhém kole bude následovat cut, kterým do dvou závěrečných kol projdou hráči do 65. místa.

Czech Golf Open se stane součástí evropské PGA Tour v roce, který bude ve znamení nové éry. Celá sezona bude pojata jako takzvaná Race to Dubai. Soutěž o bonus 10 milionů dolarů vyvrcholí 19. až 22. listopadu turnajem Dubai World Championship pro nejlepších šedesát hráčů.

Veškeré další info a zdroj www.prosper-golf.cz
Vybavení pro golf na www.sport-core.cz4.5.2009 - Jsme partnery Běhu ulicemi města Bohumín

Běh ulicemi města (BUM) je většinou největší sportovní událostí roku v Bohumíně. Účast aktivních běžců často přesahuje číslo 500 a soutěží zde kategorie rodičů s dětmi až po muže nad 50 let. V roce 2008 byl na náměstí TGM přivítán účastník s číslem 5 000 a také letos se očekává při slušném počasí hojná účast běžců ze všech koutů naší republiky a Polska.
13. ročník proběhne v pátek 8. května podle osvědčeného scénáře, kdy se na start v 10:00 postaví nejmenší děti se svými rodiči a následovat bude dalších 20 výstřelů. Součástí je také Běh proti rakovině, který je pro širokou veřejnost naplánován na 11:45.

Hlavní závod žen bude na programu v 11:00 (1 400 m) a běh mužů na 2 000 metrů bude odstartován v 11:05. Pro kategorie dětí jsou připraveny atraktivní věcné ceny nebo trika s logem běhu a od kategorie st. žáků a žákyň jsou navíc také finanční odměny pro tři nejrychlejší. Nejlepší muž si při překonáné traťového rekordu může odnést až 2 500,- Kč.

Celý závod je přenášen živě TV Marko v síti televize po internetu Poda (Bohumín, Ostrava, Havířov) a tak jej může sledovat každý, kdo nestihne přijít na bohumínské náměstí. Více (včetně fotogalerie z min. ročníků) na www.ak-bohumin.cz.

Záznam závodu zde www.mesto-bohumin.cz/cz/zpravodajstvi/videoarchiv/620-beh-ulicemi-mesta-2009.html

Jsme partnery Běhu ulicemi města Bohumín Jsme partnery Běhu ulicemi města Bohumín Jsme partnery Běhu ulicemi města Bohumín 


22.4.2009 - Tecnifibre a Marcos Baghdatis na Prosperita open

Na turnaji PROSPERITA OPEN 2009 se představí Marcos Baghdatis, který hraje s raketou Tecnifibre T-Flash 315 VO2 max! Ostrava bude dějištěm tohoto turnaje od 25. dubna do 3. května v areálu SC Ostrava v Komenského sadech. Populární challenger nabídne mnoho zajímavých hráčů (4 z první stovky) a právě rodák z Limassolu a bývalá světová osmička je jeho favoritem.
Pro některé hráče jde o přípravu před French Open a vidět v akci můžete mimo jiné také daviscupové duo z Belgie Steve Darcis a Olivier Rochus, Rakušana Daniela Koellerera či Slováka Dominika Hrbatého. Celková dotace turnaje je 50 000 USD. 
Cena týdenní vstupenky je 150,- Kč (denní 40,-Kč). Kompletní program turnaje zde www.prosperitaopen.cz

Tecnifibre a Marcos Baghdatis na Prosperita open 


14.4.2009 - e-shop pro váš sport zahájil provoz

O velikonočním pondělí byl dán do éteru nový e-shop sport-core.cz, který se zaměřil na prodej sportovních potřeb a vybavení pro tenis, squash, badminton, golf a cyklistiku. "Delší dobu jsme chtěli vstoupit do této oblasti a tak jsme hledali to nejlepší z vybraných sportovních odvětvích. Chceme zúročit mnohaleté zkušenosti z provozu kamenných prodejen a zároveň vše posunout vpřed. K tomu potřebujeme nekompromisní kvalitu osvědčených značek, atraktivní ceny, skvělý servis a poradenství. A to vše bychom měli mít". Taková slova použil provozovatel e-shopu Ondřej Veselý při symbolickém přestřihnutí pásky.
V dobré restauraci také nenejdete 376 jídel různých jídel, ale jen vybraný sortiment a proto jsme se také my zaměřili na kvalitu, která je ovšem lehce dostupná příležitostným i rekreačním sportovcům. Stejně tak si u nás vyberou také nároční výkonnostní a profi sportovci. Neexperimentujeme. Dodáváme léty prověřenou kvalitu, kterou si může dovolit na své úrovni každý", přidal na závěr Jan Hašek, který je v týmu sport-core.cz zodpovědný za tenis, squash a badminton. 

e-shop pro váš sport zahájil provoz e-shop pro váš sport zahájil provoz e-shop pro váš sport zahájil provoz 


11.4.2009 - Již nyní vám připravujeme přípravné kurzy na VŠ

V těchto dnech se teprve připravují současní maturanti na své talentové zkoušky, ale my jsme již v plné přípravě na nadcházející školní rok 2009 / 2010. "Chceme mít pro další období připraveny všechny programy v ještě lepší kvalitě a tak budeme bedlivě sledovat letošní přijímací procesy, abychom detailně znali veškeré aktuální požadavky na probandy u všech VŠ v ČR. U vytipovaných škol máme své pozorovatele nebo korespondenty, někde budeme přímými účastníky", říká Ondřej Veselý, který má tyto programy na starost. "Stále se učíme, poznáváme nové věci a tak vše monitorujeme a ihned vyhodnocujeme. Chceme být nejlepší v oboru a proto těmto oblastem věnujeme maximum času", dodal na závěr koordinátor talentové přípravy na VŠ se sportovním zaměřením. 
Jednotlivé programy pro maturanty ve školním roce 2009 / 2010 budou připraveny již v červnu, kdy budou také zveřejněny. "Již dnes musíme rezervovat kapacity pro trénink halových sportů, bazén nebo atletický stadion. Zároveň vše koordinujeme s našimi externími lektory, kteří jsou silně vytíženi na školách nebo ve svých klubech. Pro všechny chystáme seminář, kde budou seznámeni s aktuálními trendy a výsledky přijímacích řízení v uplynulém školním roce", dodal Veselý na závěr. 

Již nyní vám připravujeme přípravné kurzy na VŠ Již nyní vám připravujeme přípravné kurzy na VŠ Již nyní vám připravujeme přípravné kurzy na VŠ 


7.4.2009 - Představujeme logo e-shopu sport-core.cz

Start e-shopu www.sport-core.cz je na spadnutí a dnes poprvé oficiálně předstvujeme logo, kterým se bude tento obchod se sportovními potřebami prezentovat. "Na přání zadavatele jsem zapracovali logo sport-core.cz do stejného designu, jako je spřátelený sport-up.cz a věříme, že se toto ztvárnění bude líbit a brzy zdomácní", říká tvůrce obou webů Tomáš Oršulík z firmy web-evolution.cz.
V prvních dnech jsou připraveny hodnotné bonusy pro první nakupující a o ostrém startu vás budeme informovat také zde.
Níže pro porovnání loga sport-up.cz a sport-core-cz.

Představujeme logo e-shopu sport-core.cz Představujeme logo e-shopu sport-core.cz 


Strana:  |< | << | 20 | 21 | 22

© 2009 - 2022 Copyright sport-up.cz :: created by web-evolution.cz

AK Bohumin
NAVRCHOLU.cz